Twój koszyk jest pusty ...

Kategorie

Kontakt

 • E-mail:cafesati@towarowa.com
 • Telefon+48 (56) 4610295
 • Godziny działania sklepuponiedziałek - piątek
  8:00 - 16:00

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 
» Zwroty i reklamacje

Zwroty i reklamacje

Zwrot towaru

Niezależnie od gwarancji, zgodnie z ustawą z 2 marca 2000 roku "O ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny" Klient ma prawo zwrócić zakupiony towar w ciągu 10 dni od dokonania zakupu bez podania przyczyny.
Jest to możliwe tylko wówczas, gdy towar nie był używany, ani nie został w żaden sposób zniszczony. Towar musi się znajdować w fabrycznym opakowaniu, załączony musi być dowód zakupu oraz protokół zwrotu. Gwarantujemy zwrot kwoty równej cenie towaru z wyłączeniem kosztów przesyłki w obie strony. Pieniądze zostaną zwrócone przelewem na wskazane przez klienta konto bankowe. Nie odbieramy przesyłek "za pobraniem". 
 

Reklamacja przesyłki kurierskiej

Wymagane dokumenty:

 • pismo reklamacyjne zawierające: pełne dane adresowe reklamującego, nr reklamowanej przesyłki/ładunku, wysokość szkody, nr konta bankowego na które należy przelać odszkodowanie, oświadczenie o nieubieganiu się o odszkodowanie z tego samego tytułu u innego ubezpieczyciela,
 • list przewozowy,
 • protokół reklamacyjny i protokół szkody,
 • dokument finansowy, na podstawie którego stwierdzić można prawidłowość wysokości roszczenia.
Gdy do odbiorcy trafia przesyłka i stwierdzi on, że paczka jest: uszkodzona, niekompletna, zalana, zarysowana itp. zgłasza to kurierowi. Kurier ma obowiązek sporządzić protokół na okoliczność stwierdzenia szkody oraz oświadczenie opisujące okoliczność jej powstania. Kierowca powinien posiadać komplet dokumentów przy sobie i w razie konieczności wypełnić je w obecności Klienta. 

Reklamacja przesyłki pocztowej

Reklamację na przesyłkę nadaną na poczcie można złożyć, gdy:

 • przesyłka nie została doręczona lub nie zawiadomiono o próbie jej doręczenia w terminie 14 dni od momentu jej nadania,
 • przesyłka została doręczona uszkodzona.

Reklamacja może być złożona przez nadawcę przesyłki. Dokumenty, które należy przesłać w celu złożenia reklamacji:

 • informacja o dacie i numerze przesyłki
 • podpisany protokół szkody
 • wskazane jest przesłanie zdjęcia uszkodzonej przesyłki

Reklamacja przesyłki Paczkomat

Paczkomaty umożliwiają złożenie reklamacji w momencie odbierania przesyłki. W tym celu Odbiorca, korzystając z odpowiedniej opcji w Paczkomacie, ponownie umieszcza Przesyłkę Paczkomatową w Paczkomacie pozostawiając ją do dyspozycji firmy Inpost. Formularz reklamacyjny wysyłany jest na e-mail Odbiorcy, który jest zobowiązany wypełnić go w ciągu 14 dni i zatwierdzić co jest równoznaczne ze złożeniem reklamacji. Niewypełnienie formularza w określonym terminie skutkuje odesłaniem Przesyłki Paczkomatowej do Nadawcy. Operator po zainicjowaniu reklamacji dokonuje komisyjnego otwarcia Przesyłki Paczkomatowej i sporządza stosowny protokół. Do momentu złożenia reklamacji Odbiorca ma możliwość odebrania Przesyłki Paczkomatowej z oddziału Operatora.
W przypadku nienaruszonego opakowania, a uszkodzonej zawartości Odiorca zobowiązany jest o jak najszybsze zgłoszenie się do pobilskiego oddziału firmy InPost.

 


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl